• https://www.facebook.com/gazikemalekd/

GAZİ KEMAL
EĞİTİM VE KÜLTÜR DERNEĞİ 
RESMİ YAYIN ORGANI


"Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin'"
Üyelik Girişi
Takvim
Hava Durumu

ÖĞRENCİ BURSLARIGAZİ KEMAL EĞİTİM VE KÜLTÜR DERNEĞİ

Öğrenci Bursu İşlemleri Genel Açıklamaları

 - Gazi Kemal Eğitim Bursu; örgün olarak okumakta olan ve öğrenim hayatını devam ettirebilmek için maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere dağıtılacaktır.
 - Gazi Kemal Eğitim Bursu; dağıtılacak öğrenciler iki aşamalı olarak belirlenecektir.
A- İlk Aşama: Başvuru yapan öğrenciler arasında, ihtiyacı olan öğrenciler, ihtiyaç sırasına göre yedekleri ile belirlenecektir.
B- İkinci Aşama: Tespit edilen öğrenciler, ilk sıradan itibaren mülakata çağırılacak ve bursiyer adayının Atatürk İlke ve İnkilaplarına bağlı, vatansever ve cumhuriyetçi bir fikir yapısına sahip olup olmadığı tespit edilecektir. 
- Bir önceki maddede yapılan açıklamadan anlaşılacağı üzere, Gazi Kemal Eğitim Bursu, Atatürkçü olan ve idealist olan, ülkesini seven ve geliştirmeye çalışan, geleceği mezun olur olmaz yurt dışında kaçmakta görmeyen öğrencilere verilecektir. 
- Derneğimiz, kurulduktan sonra yaşanan pandemi süreci nedeniyle, öğrenci bursu dağıtım sürecimizde öteleme yapılmak zorunda kalınmıştır.
 - Gazi Kemal Eğitim Bursu faydalandırma işlemleri, her eğitim öğretim yılının ikinci döneminde başlatılacaktır. Bir sonraki yıl ikinci dönem başına kadar devam edecektir.
 - Gazi Kemal Eğitim Bursu, bu yıl 2023 Şubat ayından itibaren dağıtılmaya başlanacak olup eldeki imkanlar ölçüsünde bursiyer sayısı belirlenecek ve burslardan faydalandırma yapılacaktır.
 - Gazi Kemal Eğitim Bursu, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik olarak dağıtılacaktır.
 - Gazi Kemal Eğitim Bursu, geri ödemesiz olarak verilecektir.

- Bağışçılarımızın isimleri, web sitemizden ilan edilecektir. (İstemeyen bağışcılarımızın isimleri saklı tutulacaktır.)
- Burs verilen öğrencilerimiz rencide edilmeden, öğrencilerimizin isim ve soyisimlerinin baş harfleri web sitemizden ilan edilecek olup, bağışçılarımızın bağışlarının öğrencilere ulaştığı bu şekilde şeffaflaştırılarak ilan edilmiş olunacaktır.
- Yukarıda genel bilgileri verilen Gazi Kemal Eğitim Bursu dağıtımı ile ilgili ayrıntılı bilgiler 2023 Ocak ayında web sitemizden ilan edilecektir.

Saygılarımızla.

Gazi Kemal Eğitim ve Kültür Derneği

Yönetim Kurulu

Gazi Kemal Eğitim Bursu